Institution name: Default institution
Comments: Default comments

Table of contents

 

Default institution
BAS 1.1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 STA 2102 LAB
JAMES OYUGI
NSC 305
--- --- --- SMA 2100 LECT
FRANCIS KINYUA
NSC 407
10:00 --- --- --- --- ---
01:00 --- --- STA 2104 LECT
BEATRICE GATHONDU
NSC LT2
--- ---
04:00 STA 2101 LECT
ERIC NYARIKI
SPA 108
--- STA 2190 LECT
JOSEPH MUNG'ATU
CLB 002
STA 2103 LECT
ANTHONY SIJE
NSC 007
SMA 2104 LECT
JANE THIONG'O
NSC LT2
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top

Default institution
BAS 2.1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 --- STA 2200 LECT
STELLAMARIS AJWANG'
NSC 407
--- --- ---
10:00 --- STA 2204 LECT
JEREMIAH KIINGATI
NSC LT2
--- --- SMA 2201 LECT
DAVID MURIUKI
SPA 108
01:00 --- --- STA 2202 LAB
SUSAN MWELU
NSC 305
STA 2291 LECT
CHARITY WAMWEA
SPA 05
---
04:00 STA 2293 LECT
CAROLINE MUGO
NSC LT1
--- STA 2290 LECT
SUSAN MWELU
NSC LT1
--- ---
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top

Default institution
BAS 4.1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 --- --- --- STA 2402 LECT
JOSEPH MUNG'ATU
CLB 107
---
10:00 --- --- STA 2416 LAB
ANTHONY WAITITU
NSC 305
STA 2491 LECT
JOSEPH MUNG'ATU
NSC 007
---
01:00 --- --- STA 2418 LECT
CHARITY WAMWEA
CLB 107
--- HRD 2401 LECT
HEZRON OMWENGA
NSC LT2
04:00 --- --- --- --- STA 2408 LAB
HANNINGTON SIMIYU
NSC 305
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top

Default institution
BAS 3.1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 STA 2303 LECT
HERBERT IMBOGA
NSC 407
--- --- --- ---
10:00 STA 2302 LECT
BENJAMIN MUEMA
NSC LT2
--- --- --- STA 2312 LECT
NICHOLAS MAKUMI
CLB 107
01:00 --- STA 2300 LECT
HERBERT IMBOGA
NSC LT1
--- --- ---
04:00 --- STA 2306 LECT
SAMUEL MWALILI
NSC LT1
--- SMA 2306 LECT
LEWIS NYAGA
SPA 05
SMA 2321 LECT
DAVID THEURI
CLB 002
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top

Default institution
BFE 1.1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 --- --- --- STA 2104 LECT
JECONIA OKELO
NSC LT2
SMA 2104 LECT
JANE THIONG'O
NSC LT1
10:00 STA 2408 LAB
DENNIS OGOT
NSC 305
--- --- --- STA 2102 LAB
ROBINSON AOMO
NSC 305
01:00 --- --- STA 2103 LECT
WINNIE CHACHA
NSC 407
--- ---
04:00 STA 2101 LECT
EDWARD RICHARD
NSC 007
--- --- --- SMA 2100 LECT
FRANCIS KINYUA
CLB 107
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top

Default institution
BBS 1.1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 --- --- STA 2130 LECT
SAMUEL MWALILI
NSC 407
--- STA 2102 LAB
ROBINSON AOMO
NSC 305
10:00 --- --- --- STA 2104 LECT
JECONIA OKELO
NSC LT1
---
01:00 STA 2101 LECT
EDWARD RICHARD
NSC 007
--- --- --- SMA 2100 LECT
LEAH WANGECI
NSC 007
04:00 --- --- --- SMA 2104 LECT
ROSEMARY KIRAGU
SPA 09
HBB 2150 LECT
KEVIN MBOGO
NSC 007
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top

Default institution
BST 1.1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 --- --- --- SMA 2104 LECT
ROSEMARY KIRAGU
NSC 007
---
10:00 --- --- STA 2103 LECT
WINNIE CHACHA
CLB 107
--- SMA 2100 LECT
FRANCIS KINYUA
NSC LT1
01:00 --- --- --- --- ---
04:00 STA 2102 LAB
JAMES OYUGI
NSC 305
STA 2101 LECT
ERIC NYARIKI
NSC 007
STA 2104 LECT
BEATRICE GATHONDU
NSC 407
STA 2141 LECT
GORDON OPUODHO
NSC LT2
---
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top

Default institution
BOR 1.1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 --- STA 2151 LECT
JANE AKINYI
NSC LT2
STA 2150 LECT
JOHN KICHE
CLB 107
--- ---
10:00 --- --- STA 2104 LECT
HUMPHREYS MURRAY
NSC 407
--- ---
01:00 --- --- --- SMA 2104 LECT
PAUL WACHIRA
CLB 107
STA 2102 LAB
ROBINSON AOMO
NSC 305
04:00 --- STA 2101 LECT
EDWARD RICHARD
CLB 002
--- --- SMA 2100 LECT
VINCENT MWAI
NSC LT1
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top

Default institution
BFE 2.1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 --- --- STA 2200 LECT
HENRY KISSINGER
NSC 007
--- ---
10:00 --- --- --- --- ---
01:00 --- STA 2202 LAB
SUSAN MWELU
NSC 305
STA 2204 LECT
ROY KIOGORA
NSC LT1
STA 2224 LECT
GORDON OPUODHO
NSC 007
---
04:00 SMA 2201 LECT
FELIX OCHIENG'
SPA 07
STA 2220 LECT
SUSAN MWELU
NSC LT2
STA 2222 LECT
WINNIE CHACHA
NSC 007
--- ---
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top

Default institution
BBS 2.1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 STA 2200 LECT
JEREMIAH KIINGATI
NSC LT2
--- BBS 2.1, BOR 2.1
STA 2204 LECT
ROY KIOGORA
NSC LT1
--- STA 2206 LECT
MATHEW KINYANJUI
SPA 208
10:00 --- BOR 2.1, BBS 2.1
STA 2202 LAB
STELLAMARIS AJWANG'
NSC 305
BBS 2.1, BST 2.1
STA 2210 LECT
HENRY KISSINGER
SPA 08
--- ---
01:00 --- --- --- --- ---
04:00 --- SBT 2201 LECT
MIRIAM NZIVO
CLB 107
--- BOR 2.1, BBS 2.1
SMA 2201 LECT
FELIX OCHIENG'
NSC 407
---
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top

Default institution
BST 2.1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 --- STA 2206 LECT
MATHEW KINYANJUI
NSC LT1
--- STA 2200 LECT
SAMUEL MWALILI
NSC LT1
---
10:00 STA 2293 LECT
CAROLINE MUGO
NSC 007
--- BBS 2.1, BST 2.1
STA 2210 LECT
HENRY KISSINGER
SPA 08
--- ---
01:00 SMA 2201 LECT
FELIX OCHIENG'
NSC LT2
STA 2204 LECT
JEREMIAH KIINGATI
NSC LT2
--- --- ---
04:00 --- STA 2202 LAB
STELLAMARIS AJWANG'
NSC 305
--- --- ---
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top

Default institution
BOR 2.1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 STA 2252 LECT
JANE AKINYI
NSC LT1
--- BBS 2.1, BOR 2.1
STA 2204 LECT
ROY KIOGORA
NSC LT1
--- STA 2200 LECT
SAMUEL MWALILI
NSC 007
10:00 --- BOR 2.1, BBS 2.1
STA 2202 LAB
STELLAMARIS AJWANG'
NSC 305
--- --- ---
01:00 --- --- --- --- ---
04:00 --- STA 2251 LECT
WINNIE CHACHA
SPA 208
STA 2250 LECT
JOHN KICHE
SPA 208
BOR 2.1, BBS 2.1
SMA 2201 LECT
FELIX OCHIENG'
NSC 407
---
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top

Default institution
BFE 3.1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 STA 2306 LECT
FELIX OCHIENG'
NSC 007
--- --- --- ---
10:00 --- --- --- --- SMA 2306 LECT
LEWIS NYAGA
NSC 407
01:00 --- --- STA 2302 LECT
MOSES MUCHINA
SPA 204
--- SMA 2305 LECT
GEOFFREY BARINI
NSC 407
04:00 --- STA 2300 LECT
HERBERT IMBOGA
SPA 05
STA 2312 LECT
HENRY KISSINGER
NSC LT2
SMA 2321 LECT
DAVID THEURI
CLB 107
---
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top

Default institution
BBS 3.1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 STA 2306 LECT
SAMUEL MWALILI
SPA 05
--- --- --- ---
10:00 --- STA 2300 LECT
HERBERT IMBOGA
SPA 108
--- --- SMA 2321 LECT
DAVID THEURI
CLB 002
01:00 STA 2302 LECT
VINSCENT ANDIKA
SPA 05
--- --- --- ---
04:00 STA 2303 LECT
HERBERT IMBOGA
SPA 02
STA 2312 LECT
HENRY KISSINGER
SPA 02
--- --- SMA 2306 LECT
LEWIS NYAGA
SPA 201
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top

Default institution
BST 3.1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 --- --- --- --- STA 2300 LECT
NICHOLAS MAKUMI
SPA 05
10:00 STA 2302 LECT
VINSCENT ANDIKA
NSC LT1
--- --- STA 2306 LECT
FELIX OCHIENG'
NSC LT2
---
01:00 --- SMA 2306 LECT
LEWIS NYAGA
CLB 107
--- --- STA 2312 LECT
NICHOLAS MAKUMI
NSC LT1
04:00 STA 2303 LECT
BEATRICE GATHONDU
NSC LT2
--- --- SMA 2321 LECT
FRANCIS OKETCH
NSC LT1
---
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top

Default institution
BOR 3.1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 STA 2302 LECT
BENJAMIN MUEMA
CLB 002
--- --- --- SMA 2306 LECT
DAVID MURIUKI
NSC LT2
10:00 STA 2300 LECT
HERBERT IMBOGA
NSC 401
STA 2312 LECT
ANTHONY WANJOYA
CLB 002
--- --- SMA 2321 LECT
FRANCIS OKETCH
SPA 05
01:00 --- --- --- STA 2306 LECT
FELIX OCHIENG'
NSC LT2
---
04:00 --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top

Default institution
BFE 4.1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 --- --- --- --- ---
10:00 --- STA 2421 LECT
JANE AKINYI
NSC 007
STA 2418 LECT
CHARITY WAMWEA
NSC LT2
STA 2408 LAB
DENNIS OGOT
NSC 305
---
01:00 HRD 2401 LECT
HOSEA OMUOM
NSC LT1
STA 2424 LECT
WINNIE CHACHA
NSC 007
STA 2428 LECT
JOHN KICHE
NSC 007
STA 2420 LECT
DENNIS OGOT
NSC LT1
---
04:00 --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top

Default institution
BBS 4.1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 --- STA 2417 LECT
ANTHONY WANJOYA
CLB 107
STA 2432 LAB
ANTHONY WAITITU
NSC 305
STA 2408 LAB
PAUL KIARIE
NSC 305
---
10:00 --- STA 2402 LECT
THOMAS MAGETO
CLB 107
STA 2436 LECT
CAROLINE MUGO
NSC LT1
--- ---
01:00 --- --- --- --- ---
04:00 HRD 2401 LECT
HOSEA OMUOM
SPA 206
--- --- STA 2438 LECT
HARUN NJOROGE
CLB 002
---
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top

Default institution
BST 4.1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 --- STA 2440 LAB
ANTHONY WAITITU
NSC 305
STA 2404 LECT
THOMAS MAGETO
NSC LT2
--- ---
10:00 --- STA 2411 LECT
ANTHONY WAITITU
NSC LT1
STA 2417 LECT
ANTHONY WANJOYA
NSC 007
--- HRD 2401 LECT
HEZRON OMWENGA
NSC 007
01:00 --- --- --- --- ---
04:00 --- --- STA 2405 LECT
SAMUEL MWALILI
SPA 204
STA 2408 LAB
DENNIS OGOT
NSC 305
---
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top

Default institution
BOR 4.1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 --- STA 2407 LECT
THOMAS MAGETO
NSC 007
--- --- HRD 2401 LECT
HEZRON OMWENGA
NSC 404
10:00 --- --- --- STA 2418 LECT
CHARITY WAMWEA
NSC 403
STA 2451 LECT
JECONIA OKELO
RH 05
01:00 --- STA 2453 LECT
ANNE OMAMO
CLB 002
--- STA 2408 LAB
PAUL KIARIE
NSC 305
---
04:00 --- --- STA 2411 LECT
MOSES MUCHINA
CLB 107
--- ---
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top

Default institution
BRIDGING Automatic Group Automatic Subgroup
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
07:00 --- --- --- --- ---
10:00 --- --- --- --- ---
01:00 --- --- --- --- ---
04:00 --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.39.0 on 9/6/19 5:31 PM

back to the top